0

Καριέρα στα KFC

Στα KFC έχουμε ως επίκεντρο τον Άνθρωπο, είτε είναι επισκέπτης, είτε είναι μέλος της μεγάλης οικογένειας των ΚFC. Αυτός είναι και ο λόγος που εργαζόμαστε σκληρά και επενδύουμε τόσα πολλά για τη διατήρηση και ανάπτυξη ενός καταπληκτικού εργασιακού περιβάλλοντος για όλα τα Μέλη των Ομάδων μας. Στα εστιατόριά μας εφαρμόζουμε σύγχρονες μεθόδους διοίκησης, προσαρμοζόμαστε συνεχώς στις αλλαγές, ενθαρρύνουμε την πρωτοβουλία, επιβραβεύουμε την εξαιρετική απόδοση και δημιουργούμε συνεχώς ευκαιρίες εξέλιξης για τους Ανθρώπους μας!

ΘΕΣ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ; ΥΠΟΒΑΛΕ ΑΙΤΗΣΗ

Στα KFC δημιουργούμε συνεχώς ευκαιρίες ανάπτυξης για όλους τους εργαζόμενους. Εάν θέλεις να ανήκεις σε μια ομάδα που συνεχώς εξελίσσεται, προσφέροντας μοναδική εμπειρία σε κάθε πελάτη στείλε μας το βιογραφικό σου. Γίνε μέλος της ομάδας των KFC και απόλαυσε, ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον, συνεχή εξέλιξη, σε μια ταχέως αναπτυσσόμενη αλυσίδα εστίασης, διαρκή εκπαίδευση, με στόχο την ανάπτυξή σου. Αν θες να εξερευνήσεις ακόμα περισσότερα για εμάς, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να μας  ακολουθήσεις στην σελίδα μας στο https://www.linkedin.com/company/kfc-greece στο https://www.instagram.com/kfc_gr/?hl=el ή #WorkatKfc

Ανοιχτές Θέσεις Εργασίας

About the role

Food Plus S.A. is company with more than 30 years of experience in the food industry and the exclusive franchisee of KFC in the Greek market with 10 restaurants in Athens and Thessaloniki.

Food Plus S.A. is having a strong development plan for its KFC brand in the market, and therefore we are expanding our team to support our dynamic growth.

We are looking for a passionate Trade Marketing Executive to drive execution of Food Plus business plan on all sales channels (in store, digital, aggregators). This highly motivated, creative and hands on professional will work closely with KFC stores (existing and new), bringing into life KFC brand strategy and plans, towards consumers. The position reports to Commercial Director.

Key Responsibilities

  • Executes business plan in all KFC sales channels (in-store, digital, aggregators) covering promo offers, new products, pricing, activation, operations.
  • Develops, executes, and evaluates promo and activation calendar for all sales channels
  • Supports implementation of menu innovation, and development of new channels (digital and aggregators) via comprehensive and targeted plans.
  • Works closely with central KFC marketing team to understand and adopt central strategy & communication plan, transforming it to solid, localized trade plans.
  • Monitors, analyzes and reports business performance (sales per store / channel, product mix, etc), making analysis an essential part of trade planning and reviewing.
  • Monitors and evaluates competitor actions at a local and international level, gathering insights that will support brand and business plans.
  • Works closely with Operations and Supply Chain departments to drive effective plan implementation.
  • Manage POP needs by finding cost effective and on quality standards proposals.
  • Coordinates with central KFC marketing team for central campaigns and adaptations to local market, measuring their relevance and performance.

Requirements

  • Approximately 3 years of experience in relevant position in retail, food or FMCG business.
  • Degree in Marketing, Communications, or relevant field. Postgraduate degree or diploma will be considered as a plus.
  • Strong organization and planning skills with attention to detail.
  • Excellent oral and written communication skills in Greek and English.
  • Being passionate for his/her work and a great team player.
  • Excellent knowledge of MS Office (especially Excel & ppt) and good understanding of digital environment.
  • Creativity, numerical skills, analysis, and flexibility are key for the role.

What we offer

  • Competitive salary and benefits based on skills and experience
  • Growth & Bonus opportunities
  • Modern, fun & enjoyable workplace. Working closely with a dynamic, smart, and highly motivated team in one of the most loved QSR brands in the world.

ABOUT KFC

Our world-famous chicken restaurant brand all started with one cook, Colonel Harland Sanders, who created a finger lickin’ good recipe more than 75 years ago, a list of secret herbs and spices scratched out on the back of the door to his kitchen. He started travelling by car to different restaurants and cooked his fried chicken on the spot for restaurant owners. He did this at the age of 65. If the owner liked the chicken, they would enter into a handshake agreement to sell the Colonel’s chicken. Legend has it that Colonel Sanders heard 1009 “No’s” before he heard his first yes. The Colonel’s story still inspires us today. It reminds us how grit, perseverance, dedication, and ambition along with hard work can create success; regardless of your age or where you come from.

Our purpose as an employer is to empower our people to find their own secret recipe in life too.

Περιγραφή θέσης:

Η ομάδα των KFC μεγαλώνει και αναζητά για την κουζίνα της στα KFC Κηφισιάς μάγειρες.

Εάν θέλεις να ανήκεις σε μια ομάδα που συνεχώς εξελίσσεται, προσφέροντας μοναδική εμπειρία σε κάθε πελάτη στείλε μας το βιογραφικό σου.

Γίνε μέλος της ομάδας των KFC και απόλαυσε:

  • Σύγχρονη και συνεχή εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης εντός του οργανισμού
  • Ευχάριστο και νεανικό περιβάλλον
  • Πλήρες πακέτο αποδοχών

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Ευχάριστη προσωπικότητα, μεθοδικότητα, ευχέρεια επικοινωνίας
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας, υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Η προϋπηρεσία στο χώρο της μαζικής εστίασης θα εκτιμηθεί

Assistant Managers εστιατορίου KFC, για την περιοχή της Αθήνας:

Η ομάδα των KFC μεγαλώνει και αναζητά για τα εστιατορία της Assistant Managers.Εάν θέλεις να ανήκεις σε μια ομάδα που συνεχώς εξελίσσεται, προσφέροντας μοναδική εμπειρία σε κάθε πελάτη στείλε μας το βιογραφικό σου.

Περιγραφή Θέσης:

  • Την λειτουργία του εστιατορίου κατά την βάρδια εργασίας του
  • Την επιλογή, εκπαίδευση και ανάπτυξη του προσωπικού του τμήματος
  • Την αύξηση των πωλήσεων, τη διαχείριση του εργατικού κόστους καθώς και του food & beverage cost με βάση τους στόχους του τμήματος και το budget του καταστήματος
  • Tην εκτέλεση των ενεργειών marketing μέσα στο κατάστημα
  • Tην διασφάλιση της υψηλής ποιότητα φαγητού με βάση τα standard των KFC παγκόσμια
  • Την τήρηση των προδιαγραφών λειτουργίας του εστιατορίου και την εφαρμογή των κανονισμών Υγιεινής και Ασφάλειας Τροφίμων - HACCP

O υποψήφιος/α θα πρέπει να έχει:

  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε ανάλογη θέση, σε οργανωμένο περιβάλλον εστιατορίου ή στο χώρο του hospitality
  • Κατανόηση βασικών αρχών διοίκησης επιχειρήσεων, οικονομικής ανάλυσης και λογιστικής
  • Καλή γνώση και χειρισμό ΗΥ/Office
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και καλή γνώση της Αγγλικής - γραπτώς και προφορικώς
  • Ηγετικές και διοικητικές ικανότητες
  • Δυναμική προσωπικότητα, ικανότητα στην επικοινωνία, ομαδικότητα στην εργασία, δυνατότητα επίτευξης στόχων, χιούμορ
  • Σπουδές στον τομέα του Hospitality/Business Administration θα θεωρηθούν επιπλέον προσόντα

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ιδιωτική ασφάλεια
  • Συνεχή εκπαίδευση και σεμινάρια με στόχο την επαγγελαμτική κατάρτηση και εξέλιξη
  • Επαγγελματικό περιβάλλον & Oμαδικό πνεύμα εργασίας

Η ομάδα των KFC μεγαλώνει και αναζητά για την κουζίνα της στα KFC Γλυφάδας μάγειρες.

ΘΕΣ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΕΙΣ ΜΑΖI ΜΑΣ; ΥΠΕΒΑΛΕ ΑΙΤΗΣΗ ΕΔΩ!
arrow-down
close-modal